Gyurcsány: nagyon is él a régiós stabilizációs csomag javaslata
A német ellenkezés dacára "nagyon is él" a 180 milliárd eurós kelet-közép-európai stabilizációs programra tett magyar javaslat, idézte a szerdai Financial Times Gyurcsány Ferencet.
A német ellenkezés dacára "nagyon is él" a 180 milliárd eurós kelet-közép-európai stabilizációs programra tett magyar javaslat, idézte a szerdai Financial Times Gyurcsány Ferencet.
Gyurcsány Ferenc magyar miniszterelnök levélben fordult Jose Manuel Barrosóhoz, az Európai Bizottság elnökéhez, és azzal a javaslattal élt, hogy az Európai Központi Bank (EKB) fogadja el hitelműveleteinél fedezetként az eurózónán kívüli országok államkötvényeit is. Ezzel Gyurcsány szerint hozzá lehetne járulni a pénzpiacok stabilizálódásához.
Gyurcsány Ferenc szerint a magyar gazdaság finanszírozását sem közép-, sem hosszú távon nem fenyegeti veszély. A magyar miniszterelnök erről Londonban szólt, a Veres János pénzügyminiszterrel és Bajnai Gordon nemzeti fejlesztési miniszterrel közösen tartott keddi sajtótájékoztatóján.
A magyar kormány legkésőbb szeptember 30-ig ki akarja tűzni az euró bevezetésének céldátumát - mondta Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a Dow Jones hírügynökségnek. A miniszterelnök utalt arra, hogy addig az időpontig kell a kormánynak benyújtania a parlament számára a 2010-es költségvetést, valamint az ország következő három évre szóló gazdasági programját.
A hét végén a magyar vezetés – a kormányfő és az ellenzék vezére egymástól függetlenül, de egybehangzóan – kelet-európai mentőcsomagot kezdeményezett, és megbukott. A bukás következményeit megtapasztalhatjuk a következő napokban és hetekben. Az elutasítás okaival most kell szembenéznünk.
Gyurcsány Ferenc nem tervez kormányátalakítást azon túl, hogy Göncz Kinga helyére új külügyminisztert jelöl. Erről a miniszterelnök az MTI-nek adott interjúban beszélt.
Alkotmánymódosítást kezdeményez a kormány a szólásszabadság korlátozására - erről Gyurcsány Ferenc beszélt a Hírszerző hírportálnak adott, hétfő reggel megjelent interjújában. A cigánysággal szembeni ellenérzések kapcsán a miniszterelnök azt mondta: ezek a konfliktusok rövid távon csak enyhíthetők, a helyzet rendezésére csak hosszú távon van lehetőség.
Miközben a hajó süllyed, a zenekar játszik: a politikai elit vidám szerepcserékkel, kutyafülével, ciánbeszéddel és Bokros-mumussal igyekszik szórakoztatni a közönségét. De kinek marad hely a mentőcsónakban?
Négyféle teendőt foglal magában az a Közép-Európának szóló, 180 milliárd euró értékű stabilizációs és integrációs program, amelyet Magyarország kezdeményezett a gazdasági válság leküzdésére, jelentette be vasárnapi brüsszeli sajtótájékoztatóján Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.
Gyurcsány Ferenc szerint nincs kockázata az államcsődnek. A miniszterelnöknek az Inform Média lapcsoportnak adott interjúja a Hajdú-bihari Napló szombati számában (is) olvasható.
Gyurcsány Ferenc szerint a Fidesz butít, míg a szocialisták bátorítanak. A miniszterelnök a Népszabadság szombati számának adott interjújában azt mondta, hogy az MSZP-nek két irányban kell egyszerre kompromisszumot teremtenie: egyrészt a szakmai, politikai többség eléréséhez nyitnia kell az MDF és az SZDSZ, illetve a Reformszövetség felé, például az állami kiadások további lefaragásával, másrészt kompromisszumot kell teremtenie a munkavállalókkal, a szakszervezetekkel.
A Reformszövetség által jegyzett javaslatcsomag parlamenti elfogadásának esélyeit igyekezett javítani a minapi ötpárti egyeztetés a Parlamentben. Az ezt követő, szintén ötpárti sajtótájékoztatón jártunk.
"Politikai szélhámosokról" beszélt Gyurcsány Ferenc Miskolcon egy csütörtöki fórumon, hangsúlyozva: ezek Magyarországot becsapják, gyáva és számító módon. A kormányfő neveket ugyanakkor nem említett.
Az 1933-as nagyválság kutyafüle volt ahhoz képest, amivel most szembenézünk - mondta Gyurcsány Ferenc Miskolcon, mintegy félezer ember előtt megtartott fórumán, csütörtökön.
"Fájdalmas hibát követtem el" címmel Gyurcsány Ferenc miniszterelnökről közölt cikket a Berliner Zeitung.
A gazdasági válság által jelentősen sújtott Borsod-Abaúj-Zemplén megyébe, Kazincbarcikára és Miskolcra látogat ma Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.
Közgazdászok, volt kormánytagok, piaci elemzők egyöntetűen állítják, a kormány halogatja az igazán fájdalmas döntéseket, a költségvetés kiadási tételeinek drasztikus lefaragását. Gyurcsány még mindig kímélni próbálja a Kádár-rendszer "szent teheneit", a nyugdíjasokat, a közhivatalok felduzzasztott állományát, más, különféle állami kedvezményeket élvező csoportokat. Tudja, ha hozzányúl az eddig többé-kevésbé érinthetetlen szent tehenekhez, választói bázisa még inkább összezsugorodik.
Az alkotmány és a Büntető Törvénykönyv módosítása is szerepel a kormány tervei között, az intézkedő rendőrrel szembeszegülők is szigorúbb eljárásra számíthatnak majd. Több lesz a körzeti megbízott és a polgárőr. A miniszterelnök egyértelművé tette: a rend pártján áll, s bízik Bencze Józsefben.
Magyarország bírja az Európai Bizottság ígéretét, hogy az európai uniós forrásokat igénylő másfél tucat nagyberuházása, amelyhez eddig Brüsszel hozzájárulását kérte, mielőbb engedélyezést nyer - jelentette be kedden Brüsszelben Gyurcsány Ferenc miniszterelnök.
Újabb gazdaságélénkítő javaslat látott napvilágot a hét végén. Ezúttal a Reformszövetség által felkért szakértői gárda mutatta be az elkövetkezendő öt évre szóló gazdaságpolitikai programját. A javaslatok a múlt hét elején bejelentett Gyurcsány-csomagnál jóval drasztikusabb változtatásokat vázoltak fel. A program mellett rendhagyó módon a jegybank is kiállt.